Zachęcamy do kontaktu: +48 660 459 584

Fotowoltaika

#energooszczędność #ekologia #niezależność #innowacja
fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne

Biuro: ul. Janusza Korczaka 2a, 21-400 Łuków

tel. 660 459 584

biuro@sprytnachata.pl

Systemy fotowoltaiczne pobierają energię z promieniowania słonecznego, a następnie przetwarzają ją na prąd zmienny dzięki falownikom. Mogą więc stać się prywatną, a jednocześnie bardzo wydajną elektrownią, dzięki której można
ograniczyć korzystanie z miejskiej sieci energetycznej.

Głównym pierwiastkiem wykorzystywanym w produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. Dzięki niemu ogniwo fotowoltaiczne będące częścią sytemu fotowoltaicznego może stać się półprzewodnikiem, który gromadzi energię ze słońca i przekształca ją w prąd. Krzem w ogniwach występuje pod różnymi postaciami, dzięki czemu systemy mogą w różnych ilościach pozyskiwać i przetwarzać energię odnawialną ze słońca.

Jednym z silniejszych nowych trendów w budownictwie energooszczędnym jest budowa domów o zerowym bilansie energetycznym. W tym celu pompa ciepła (zwykle typu powietrze/woda) oraz całe wyposażenie budynku korzysta z energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną. Aby energia wytwarzana w instalacji PV pokryła całkowicie bilans rocznego zużycia energii w budynku, konieczne jest zainstalowanie stosunkowo dużej powierzchni paneli na dachu domu. W ten sposób stają się one jednym z najbardziej widocznych elementów domu. Design paneli PV nabiera wówczas szczególnego znaczenia.

Zatem jakie panele fotowoltaiczne zastosować? Ta decyzja ostatecznie będzie należeć do inwestora. Jednak warto zwrócić się odpowiednio wcześniej do uznanego producenta o poradę w kwestii doboru wielkości instalacji fotowoltaicznej. Jest to bardzo ważne już na etapie wyboru projektu domu – a zwłaszcza jego dachu. Im mniej skomplikowana będzie konstrukcja dachu, tym więcej będziesz mieć możliwości zainstalowania źródła bezpłatnej energii elektrycznej.

Ostateczna decyzja powinna opierać się głównie na korzyściach wynikających z wyboru odpowiedniego rodzaju ogniw i całego systemu. Na koszt całego przedsięwzięcia składa się bowiem nie tylko cena zakupu oraz montażu modułów, ale też oszczędność wynikająca z mocy systemu i jego wieloletniego użytkowania.

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 16:00

Lokalizacja

Biuro: ul. Janusza Korczaka 2a,
21-400 Łuków, Polska

Zapytaj o szczegóły

+48 660 459 584
+48 25 753 10 42